صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد - ٢٠/١٠/١٤٣٧ - Tuesday, July 26, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرویژه نامه های خبریاخبار ویژه مدارس قرآنیدین و اندیشهمدارس قرآنی کد مطلب: 129779     
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری:

اجاره بهای املاک وقفی باید برابر با اجاره املاک غیرموقوفه باشد

خبرگزاری پانا: نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری، در دیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر یکسان شدن میزان اجاره بهای املاک موقوفات با ملک های غیرموقوفه تاکید کرد.
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۶ شهريور ساعت 12:16
خبرگزاری پانا+

به گزارش سرویس دین و اندیشه پانا، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور در دیدارهای جداگانه با «حجت الاسلام یعقوبی» امام جمعه بجنورد و«آیت الله مهمان نواز» عضو مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.
براساس این گزارش، آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار اشاره ای به بحث اجاره موقوفات و رقبات کرده و گفت: باید نوع اجاره ای که در املاک موقوفه گرفته می شود با املاک غیرموقوفه یکسان باشد.
وی افزود: با انجام این امر می توان از سوء استفاده های مالی جلوگیری کرد و مباحث مالی موقوفات ساماندهی شود.
آیت الله مهمان نواز، تصریح کرد:با ساماندهی درآمدهای موقوفات، می توان در احیا و بازسازی موقوفات از آنها استفاده کرد و بی نیاز از دیگر منابع شد و به صورت مستقل عمل کرد.
براساس این گزارش، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد نیز در این دیدار بر استفاده از درآمدهای موقوفات در ساماندهی خود آنها تاکید کرد و بیان داشت: باید درآمدهای موقوفات در همان زمینه ای که نیت واقف بوده، هزینه شود.
وی با بیان اینکه باید تعامل مناسبی بین اوقاف و سایر ارگان ها برقرار شود، خاطرنشان کرد: روحانیان باید تبیین فرهنگ وقف را در مباحث تبلیغی خود بگنجانند.
این گزارش می افزاید: حجت الاسلام علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور نیز در این دیدارها گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه کرد.

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی:

 


طرح شتاب بخشی به سوادآموزی عشایر سیاردنبال می شود 19:52 مدیران باید از فضاها ، منابع و امکانات آموزشی حفاظت وحراست کنند 19:39 برگزاری مراسم اختتامیه اردوی ملی دختران دانش آموز استانهای مرزی کشور 19:36 انس و الفت با قرآن با تفکر امکان پذیراست 18:55 رقابت در مسابقات قرآن دانش آموزی سخت است 18:49 اصلاحیه خبر جلوگیری از زیان هزار میلیاردی واردات گوشی قاچاق 18:46 اهمیت کار در امور اداری دقت و حساسیت زیادی میطلبد 18:15 عدم ارائه برنامه در جلسات مشکل صلی مدیران است 18:12 ساماندهی کافی نت های شهرستان پاکدشت 18:9 رسانه های همدان در انتشار اخبار مسابقات قرانی خوش درخشیدند 18:5 برگزاری مسابقه ویلچررانی در پاکدشت 18:3 تجلیل از هنرجوی هنرستان کاردانش شهید باهنر پاکدشت 17:14 برگزاری همایش بزرگ روز بسیج ورزشکاران در شهرستان ری 17:10 آیین گرامیداشت نهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله مشکینی در قم برگزار می‌شود 17:7 برگزاری نخستین آزمون مربیگری پاراموتور به میزبانی پاکدشت 17:6